DANI KRUHA
Autor: Milena Bajić, 14. 10. 2015.

13.listopada.2015. u našoj školi obilježen je Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Povodom Dana kruha i zahvalnost za plodova zemlje, učenici, učitelji i roditelji uz puno truda  obilježeni su taj dan. Svečanost je počela prigodnim programom učenika.Svaki razred je pripremio svoj štand sa izložbom plodova zemlje našeg kraja i pekarskih proizvoda kojima su pokazali vještine mama, baka, teta, tata i drugih. Svečanosti su prisustvovali i brojni mještani. Svečanostima Dana kruha, uz molitvu, blagoslov i simbolično blagovanje kruha zahvaljujemo Bogu na svim plodovima, radostima, uspjesima i darovima kojima smo tijekom godine kao narod i kao pojedinci bili podareni. Svečanosti su prisustvovali po prvi put naši svećenici. Dino Rupčić,katolički svećenik i Predrag Pantelić, pravoslavni svećenik koji su  blagoslovili plodove zemlje i zajednički se pomolili sa svima prisutnima. Ova naša manifestacija je humanitarnog karaktera. Hranu i plodove donirali smo starijim i nemoćnim mještanima Donjeg Lapca . Njihove njegovateljice su nam pomogle odnijeti darove u njihove domove. Hvala Crvenom križu Donji Lapac  i udruzi Pomoć u kući starim osobama.

Odabrana su tri najljepša štanda: 1. mjesto je osvojio 4.razred , 2. mjesto 1. razred i 3. mjesto 6. razred.