ŠKOLSKI MEDNI DAN
Autor: Milena Bajić, 7. 12. 2018.

Školski medni dan obilježava se danas i  u našoj školi na dan dv. Ambrozija, zaštitnika pčela i pčelara.

Učenicima prvog razreda podijeljeni su paketići s medom hrvatskih pčelinjaka u nacionalnoj staklenci za med volumena 370 mL, edukativnom slikovnicom i letkom.

Ciljevi školskog mednog dana i promocije hrvatskih pčelinjaka su povećanje unosa meda u prehrani djece, podizanje razine znanja o važnosti zdrave prehrane i nutritivnim vrijednostima meda, kao i educiranje učenika o važnosti pčelarstva za sveukupnu poljoprivrednu proizvodnju i biološku raznolikost.

Školski medni dan jedna je od mjera iz Programa školskog mednog dana i promocije hrvatskih pčelinjaka, kojeg je Vlada donijela na sjednici 24. listopada, a provode ga Ministarstvo poljoprivrede, Hrvatska poljoprivredna agencija i Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju koja je provela javni poziv za sudjelovanje u ovoj mjeri, ističu iz Ministarstva poljoprivrede dodajući da su prijavljene 843 osnovne škole i 36.307 učenika prvih razreda, a med su isporučila 190 pčelara koje su škole odabrale.