Croatian Makers liga
Autor: Milena Bajić, 18. 12. 2017.

Naša škola je je ušla u hvale vrijedan projekt Croatian Makers. Prošli tjedan su u našoj školi počele pripreme za Croatian Makers ligu. Croatian Makers liga je dio projekta Croatian Makers koji je pokrenuo Institut za razvoj i inovativnost mladih. Cilj Lige je omogućiti uključivanje robotike, automatike i programiranja u edukaciju u osnovnoškolskom obrazovanju. Svi sudionici dobili su potrebne robote na posudbu, odnosno u trajno vlasništvo, nakon što liga završi.

Platforma na kojoj se odvija liga je edukacijski robot mBot koja nudi jednostavan ulazak u svijet robotike, ali omogućava iprimjenu programiranja kroz praksu. Natjecanja će se odvijati svaki mjesec, a prve discipline bit će:

• praćenje crte,
  • pronalaženje izgubljenog prijatelja i
  • izbjegavanje prepreka.

Ovaj tjedan smo započeli s prvom radionicom u kojoj su se učenici upoznali s robotima. Prva vježba je bila sastavljanje robota.

15.12. 20117. 0držali smo natjecanje u našoj školi za prvu Croatian Makers ligu.

Sudjelovali su učenici 6. razreda: Anđela Simaković i Tomislav Palata; 7. razreda učenici Aranđel Rodić i Matija Kristić, 8. razreda učenici Nika Šitum i Matej Borovičkić.