Terenska nastava
Autor: Milena Bajić, 26. 10. 2017.

U četvrtak, 26. listopada 2017. učenici od 1. do 8. razreda zajedno sa svojim učiteljicama i učiteljima posjetili su Cerovačke špilje koje se ubrajaju među najpoznatije i najznačajnije speleološke objekte u Hrvatskoj. Smještene su na južnom dijelu Parka prirode Velebit,  potom smo krenuli put Velebita, Poučna staza - Terezijana - Staza obuhvaća 3 kilometra dug dio stare austro-ugarske ceste Terezijane koja je preko Velebita povezivala tadašnje pukovnijsko središte Gospić sa lukom Karlobag. Terezijana je izgrađena 1786. godine po naputku cara Josipa II, a nazvana je po njegovoj majci, carici Mariji Tereziji.

Prolazeći cestom uživali smo u životopisnom pogledu na oštarijski plato oivičen stjenovitima kukovima, a već sa Oštarijskih vrata divan je vidik na Jadransko more i otočje zadarskog i kvarnerskog arhipelaga.

Osim spektakularnih vidika vidjeli smo i granicu dvaju klimatsko - vegetacijskih područja (planinskog i mediteranskog).