Dan zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: Milena Bajić, 13. 10. 2017.

Kao i svake godine, i ove 12. listopada, u našoj školi obilježili smo Dan zahvalnosti za plodove zemlje. Mirisi kruha, peciva i kolača širili su se školom od ranog jutra.
Dan kruha tradicionalno je obilježen kratkom priredbom u holu škole na
kojoj su sudjelovali učenici od prvog do osmog razreda raznim recitacijama, dramskim igrama i, naravno, pjesmom.
Svečanost su uveličali brojni mještani, roditelji, bake i djedovi, župnik
Dino Rupčić blagoslovio je učenike, učitelje i njihove obitelji te hranu koju su učenici donijeli. Druženje smo završili degustacijom ukusnih peciva i kolača koji  su se našli na našem stolu, te odabirom tri najljepša štanda:
1. mjesto je osvojio 6.razred , 2. mjesto 4. razred i 3. mjesto 1. razred. Ova naša manifestacija je humanitarnog karaktera. Hranu i plodove donirali smo starijim i nemoćnim mještanima Donjeg Lapca .
Ovim putem zahvaljujemo se svim roditeljima i učenicima koji su nam
svojim doprinosom pomogli da ova izložba kruha i kolača bude lijepa i bogata