SIGURNO U PROMETU
Autor: Milena Bajić, 9. 2. 2017.

Učenici  naše škole imaju  mogućnosti uključivanja u  prometno-edukativnu izvannastavnu aktivnost Sigurno u prometu u okviru kojeg će učenici sudjelovati u programu poučavanja za samostalno i sigurno sudjelovanje u prometu kao vozači bicikla.
      Temeljem članka 215. Zakona o sigurnosti prometa na cestama (Narodne novine, 105/04., 67/08.):
(1) Biciklom na cesti smije upravljati osoba koja je navršila 14 godina.
(2) Djeca s navršenih devet godina koja su u školama osposobljena za upravljanje biciklom i za to im je izdana potvrda, smiju samostalno upravljati biciklom na cesti, a druga djeca s navršenih devet godina samo u pratnji osobe koja je navršila 16 godina.
       Program poučavanja za zainteresirane učenike naše škole provodit će učiteljica Tehničke kulture, Milena Bajić.
U okviru izvannastavne aktivnosti „Sigurno u prometu“polaže se teorijski i praktični dio odnosno polaganje biciklističkog ispita (tijekom mjeseca ožujka i travnja) na školskom natjecanju. Svi učenici koji s uspjehom završe obuku dobit će „Potvrdu“ o sudjelovanju u poučavanju za sigurno upravljanje biciklom u prometu.
 Na natjecanju „Sigurno u prometu“ (2017) natjecati se mogu samo učenici osnovnih škola rođeni 2005., 2006. i 2007. godine, državljani Republike Hrvatske sa stalnim prebivalištem u Hrvatskoj.

Vremenik natjecanja

Natjecanje u osnovnim školama: provesti do 17. ožujka 2017. (petak)

Natjecanje na razini županija: provesti do 5. svibnja 2017. (petak)

Državno natjecanje: 23. – 26. svibnja 2017. (utorak – petak)